Psychoterapia i rozmowy z psychologiem są wyjątkową formą kontaktu. Niestety, nie wszyscy mogą uczestniczyć w terapii w gabinecie z różnych przyczyn. Czasami jest to niemożliwe z powodu miejsca zamieszkania lub braku dostępności specjalistów. Czasami mamy odczynienia z innymi ograniczeniami, takimi jak niepełnosprawność, choroba lub wytyczne epidemiologiczne.

Jednak niezależnie od wszystkiego, cierpienie psychiczne przybiera czasami taki wymiar, że przychodzi moment podjęcia decyzji, dotyczącej szukania profesjonalnej pomocy.  Wtedy warto rozważyć formę terapii online.

Szereg badań nad psychoterapią pokazuje, że psychoterapia online lub przez telefon może być tak samo wartościowa jak ta prowadzona podczas spotkań indywidualnych w gabinecie.  Między innymi wyniki badana Azy Barak z 2008 roku,  Murphy i Parnass (2009) czy Andreas Maercker (2013) potwierdzają  skuteczność psychoterapii online. Jednak aby psychoterapia online była skuteczna, trzeba zadbać o odpowiednie warunki.

Jak się przygotować?

  • Należy wybrać psychoterapeutę, z którym chciałoby się odbyć konsultację. Jeśli nie wiemy, kogo wybrać i kto najlepiej pomógłby nam w naszym problemie, warto zadzwonić do naszej placówki. Telefony w naszym gabinecie odbierają psychologowie i terapeuci, znający cały zespół. W oparciu o swoją wiedzę pomogą dobrać najlepszego specjalistę.
  • Ważne, aby zadbać o komfortowe warunki na czas spotkania. Czasami w domu trudno o swobodną rozmowę, jeśli za ścianą są inni domownicy. Polecamy wtedy włączyć radio w pokoju, gdzie przebywają inni, używać słuchawek podczas rozmowy itp. Można też umówić się na sesję w innym odosobnionym miejscu. Czasami samochód bądź biuro po godzinach pracy będą w stanie zapewnić nam intymność i poufność w czasie rozmowy z terapeutą.
  • Kolejną istotną sprawą jest jakość połączenia, ważne, aby połączenie nie było przerywane. Czasami z przyczyn niezależnych od nas występują problemy z Internetem, w takiej sytuacji warto być elastycznym i mieć przy sobie telefon, aby zdzwonić się z psychologiem, jeśli połączenie wideo nie jest w danym momencie możliwe.
Loading...

W naszym gabinecie procedura zapisu jest następująca:

KROK 1:

Umów się na wizytę (jeśli preferujesz połączenie telefoniczne, daj o tym znać w notatce przy samodzielnym zapisie online lub powiedz osobie zapisującej)

KROK 2:

Zrób przelew
(Prosimy uiścić opłatę minimum 3 dni przed datą spotkania lub mieć potwierdzenie zapłaty na początku sesji).

KROK 3:

Wyślij nam swoją nazwę użytkownika w aplikacji Skype (lub podaj numer telefonu, z którego chcesz rozmawiać) oraz potwierdzenie zapłaty na twojpsycholog@commoditech.pl.

KROK 4:

W umówionym terminie połącz się online lub telefonicznie.

Dane do przelewu są następujące:
Numer konta: 37 2130 0004 2001 0613 0140 0001
Volkswagen Bank Polska S.A.
Nazwa firmy: Commoditech Sp. z o.o.
W tytule: psychoterapia + data + nazwisko terapeuty Sesja poprzez aplikację Skype.

Marta Gierałt

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym, oligofrenopedagog. Ukończyła psychologię ze specjalizacją psychoterapia na Uniwersytecie Warszawskim oraz 4-letnie szkolenie w Centrum CBT-EDU w Warszawie. Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Oligofrenopedagogiki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży na Oddziale Dziennym III Kliniki Psychiatrycznej IPiN, w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, jak również pracując w liceach, szkole podstawowej oraz w trakcie współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

Anna Bogdańska

Psycholog, psychotraumatolog

Psycholog, psychotraumatolog Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim – IPSiR i na SWPS-ie – Psychologia, spec. psychologia kliniczna i zdrowia. Ukończyła całościowe szkolenie z psychoterapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim (Curriculum, zaśw. nr 118), 4,5-letni Podyplomowy Kurs Psychoterapii w P.I.E. …

Agnieszka Chojnowska

psycholog, psychotraumatolog, terapeuta NEST, EMDR.

Magister psychologii, aktualnie psychotraumatolog w trakcie 4,5-letniego szkolenia, terapeuta NEST (New Experience for Survivors of Trauma – nowe doświadczenie dla osób z doświadczeniem traumy), terapeuta EMDR, trener umiejętności psychospołecznych. Absolwentka licznych kursów i szkoleń z psychoterapii, między innymi dwuletniego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej CTPB, szkoleń z zakresu pracy z żałobą, psychoonkologii, depresji poporodowej.

Psycholog Magdalena Stacewicz

Magdalena Stacewicz

psycholog, psychoteraputa Terapii Schematu, trener

bsolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne terapeuta środowiskowy. Ukończyła szkolenie z Terapii Schematu przygotowujące do certyfikatu ISST oraz  czteroletnią szkołę psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne. Absolwentka szkolenia z psychoterapii par. Psychoterapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (kurs zaawansowany) oraz Trenerka Szkoły Trenerów (UJ Wszechnica). Ukończyła Program Redukcji Stresu Oparty na Uważności.

Call Now Button