Psychoterapeuta uzależnień jest osobą, który posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie pracy z osobami uzależnionymi i ich rodziną (współuzależnienie, syndrom DDA- Dorosłe Dzieci Alkoholików). Specjalista ten ukończył studia wyższe (najczęściej o kierunku psychologicznym, pedagogicznym lub socjologicznym) oraz specjalistyczny kurs w dziedzinie psychoterapii uzależnień, które potwierdził egzaminem na specjalistę.

W naszym gabinecie pomoc psychologiczna dla osób uzależnionych rozpoczyna się dokładną diagnozą skali problemu. Psychoterapia pozwala wypracować motywację do zmiany, sposoby radzenia sobie z głodem alkoholowym, nauczyć się rozpoznawać zagrożenia czy asertywnie odmawiać w sytuacjach namowy. Pomagamy również osobom, które przeszły podstawowy program psychoterapii i chcą dalej kontynuować leczenie lub które pomimo dużej wiedzy na temat choroby, borykają się z okresowymi nawrotami choroby.

Pomagamy osobom uzależnionym od:

  • alkoholu,
  • różnych substancji psychoaktywnych (papierosy, kawa),
  • zachowań behawioralnych (hazard, zakupoholizm, internet, pracoholizm).

Uzależnienie jest chorobą, która dotyka cała rodzinę, w związku z tym udzielamy również pomocy psychologicznej bliskim osoby uzależnionej. Uważamy, że współuzależnienie i „syndrom DDA” same w sobie nie są żadną chorobą, lecz przebywanie lub dorastanie w obecności osoby uzależnionej może prowadzić  do wielu dodatkowych zaburzeń jak nerwice, depresję czy zaburzenia lękowe. W związku z tym naszą pracę zaczynamy od dokładnej diagnozy, co pozwala nam dobrać najskuteczniejsze metody pracy i wsparcia psychologicznego.

Zapraszamy.